Konečně na vlastních nohách aneb jak dosáhnout svobody

Před 6 lety jsme s kolegou Tomášem začali přemýšlet, jestli cesta, kterou šlapeme, je ta pravá. Přinutilo nás k tomu několik okolností – rodinných i profesních. V podstatě jsme oba souhlasně zvolili cestu do neznáma. Nakonec jsme ale dosáhli svobody, kterou jsme hledali.

Ve světě financí působíme již od roku 2004. Oba jsme si prošli několika různými společnostmi. Pracovali jsme jako zaměstnanci bank a pojišťoven. Po nějakém čase nám ale „jednobarevné“ poradenství začalo být malé. Uzavírat obchody, abychom splnili plán, i když víme, že konkurence má lepší produkt nebylo to pravé.

Další naše cesta vedla do světa „nezávislého“ finančního poradenství. Setkali jsme se v jedné MLM společnosti. A oba ze začátku byli nadšeni, že konečně můžeme uspokojit jakéhokoli klienta. Od konce roku 2009 jsme cítili, že to není ono. Nechtěli jsme obchody uzavírat pro naše nadřízené, aby měli co nejvyšší obraty pro svůj kariérní růst.

Začali jsme hledat, jak se zbavit obrovského tlaku, který byl těmito společnosti vyvoláván, jen za účelem uzavření jakéhokoli, byť neférového, obchodu. Chtěli jsme dělat finance pouze podle našeho přesvědčení, tak jak si myslíme a cítíme, že je to pro naše klienty správně.  V květnu 2010 jsme založili vlastní firmu s novými pravidly – firmu VÁŠTÝM.cz.

Abychom se mohli věnovat pouze našim klientům, bylo nutné vyřešit, kdo bude vyjednávat s partnery (pojišťovnami a bankami)? Jak dostávat stále aktuální informace? Jak se budeme školit a vzdělávat? S rostoucí sítí poradců přišly další náročné oblasti – provize, licence, řízení týmu…Ne, těmto věcem opravdu ne vždy rozumíme. Hledali jsme vhodného partnera a po pečlivém výběru jsme našli právě Broker Trust, a.s. Nyní se opravdu věnujeme pouze svým klientům a tomu, čemu rozumíme – poradenství.

Musím se smát, když si vzpomenu, jak bezstarostně jsme začali podnikat. Bez zkušeností, relativně bez peněz, ale zato s rodinou a dětmi, které jsme museli najednou nějak uživit. To byla jízda. Ale s odstupem času můžeme říct: jsme velice rádi za to, že jsme do toho takto vlétli. Víme, že jsme udělali dobře i proto, že se dnes můžeme starat jen o naše klienty a ne o to, že musíme udělat obchod, abychom z něj měli dostatek peněz. Také jsme si vyzkoušeli, že to jde dělat bez nervů.

Tomáš Verner, jednatel

Poznali jsme, že se nám pracuje lépe. Naší motivací není náš nadřízený, který chce report každý večer a dělá bububu, pokud v pátek není obrat. Jedině, když má člověk osobní motivaci, kterou je pro mě má rodina, může ke klientům přistupovat s dlouhodobou perspektivou. Klient musí být spokojen a musí fungovat vzájemná důvěra. Chci s klientem jednat i za rok, za dva, za tři za pět nebo za deset let. Pracovat s čistým svědomím se všude nenosí. Jsem rád, že my čistá svědomí máme.

Ing. Roman Tuma, jednatel

Registrujte se a získáte kompletní know how založení finančně poradenské firmy zdarma!

Registrovat